Vydáno:

22. 7. 2019
Správce vinotéky Vinoman startuje!

Aktuálně:

21. 8. 2023
verze 1.8.1

Jakožto milovník dobrého vína, který ve volném čase nejenže rád konzumuje ty, které už dobře zná, ale zároveň ještě raději objevuje nová a dosud neochutnaná vína, jsem se dlouho potýkal s potřebou vnést do své záliby řád prostřednictvím nějaké mobilní aplikace, která by mi jednoduše umožnila spravovat si svou vinotéku lahví a díky které bych měl všechny informace neustále po ruce. Po vyzkoušení několika aplikací jsem se rozhodl vytvořit svou vlastní sobě na míru. Jednoduchou a rychlou. Tady je. :-)

Správce vinotéky VinoMan poskytne dokonalý přehled o stavu lahví ve vaší vinotéce (vinotékách) a její správu – co přesně je uloženo, jak dlouho, kde či v které vinotéce, apod. V plné verzi aplikace je k dispozici čtečka čárového kódu pro rychlé vyhledání láhve, její snadné odebrání či vložení nové. Láhve lze vyhledávat a výsledky následně třídit a řadit podle množství parametrů.  Láhve si můžete ohodnotit, případně si k nim uložit i své poznámky. Aplikace udržuje historii vypitých vín (lahví). Pokud častěji konzumujete stejné lahve, pak se bude hodit např. funkce duplikování lahví, takže není nutné informace o lahvi zadávat pokaždé znovu. Láhve lze takto duplikovat i z historie.

K čemu Správce vinotéky VinoMan je?

 • dokonalý přehled o stavu lahví

 • snadné ovládání, výkonný

 • kdykoliv po ruce, protože běží pouze offline (nepotřebuje internet)

 • čtečka čárového kódu (pro rychlé vyhledání/vložení lahve – jen v plné verzi)

 • rychlé vyhledávání lahví

 • udržuje přehled o historii vypitých lahví

 • náhodná volba láhve, když máte chuť, jenže nevíte na co… :-)

Správce vinotéky VinoMan pro Android:

Lite verze aplikace Správce vinotéky Vinoman ke stažení na Google Play:

Plná verze aplikace Správce vinotéky VinoMan na Google Play:

Užití lite verze Správce vinotéky VinoMan není nijak časově omezeno ani neobsahuje reklamy. Jedná se o plně funkční verzi, která obsahuje pouze následující dvě omezení:

 • Lite verze nemá integrovanou čtečku čárového kódu, takže nelze naplno využít potenciál aplikace
 • funkce Duplikovat láhev nedovolí zadat počet duplikátů, ale vytvoří vždy jen jednu kopii vybrané láhve (lahví)

Pokud se po vyzkoušení VinoMana Lite rozhodnete zakoupit plnou verzi, pak bude přechod snadný, neboť obsah (databáze lahví) vytvořený v lite verzi je kompatibilní s plnou verzi VinoMana a proto jej lze jednoduše přenést – viz. Manuál k aplikaci.

Manuál k aplikaci VinoMan (verze 1.3.0) ke stažení:

Manuál aplikace VinoMan

Tahle aplikace (ne)má chybu….

I chybička se občas vloudí… pokud jste objevili chybu v aplikaci nebo byste jen rádi poslali připomínku (protože v aplikaci nějakou pro vás důležitou věc postrádáte), pochvalu nebo chcete poslat návrh jak VinoMana vylepšit, můžete použít následující formulář nebo ještě lépe – rovnou mi napište na adresu vinoman@trinoo.cz.  Vinotéka v mobilu